Verš na dnešní den

“Nemsti se ani nechovej zášť proti synům svého lidu. Miluj svého bližního jako sám sebe. Já jsem Hospodin.” — Leviticus 19:18 . Powered by BibleGateway.com.

Štítky

Když se Mark jednou vracel ze školy, všiml si, že chlapec, který šel kousek před ním, zakopl a vypadly mu všechny učebnice, s nimi dva svetry, baseballová pálka, jedna rukavice a malý kazetový magnetofon. Mark se sehnul a pomáhal mu sesbírat rozházené předměty. Měli společnou cestu, a tak mu s nákladem pomohl. Po cestě Mark zjistil, že se chlapec jmenuje Bill, že má rád videohry, baseball a dějepis, že má problémy s předměty, které mu nejdou, a právě se rozešel s děvčetem.

Billův dům byl blíž, a tak Bill pozval Marka na Coca-Colu a na televizi. Strávili spolu příjemné odpoledne, hodně se nasmáli a napovídali, dokud se Mark nevydal domů. Chlapci se začali scházet, jednou nebo dvakrát šli spolu na oběd a oba zároveň postoupili na střední školu. Dostali se na stejnou školu a zběžně se vídali i dál. Dočkali se toužebně očekávaného posledního ročníku a tři týdny před jeho koncem se Bill zeptal Marka, jestli by si mohli popovídat.

Bill začal mluvit o dni, kdy se před léty poznali. „Nebylo ti divné, že jsem si tehdy nesl domů tolik věcí?“ zeptal se Bill. „Víš, vyklidil jsem tenkrát svou skříňku, protože jsem nechtěl, aby po mně někdo musel uklízet. Nastřádal jsem si máminy prášky na spaní a šel jsem se domů zabít. Ale když jsme si spolu tak povídali a smáli se, došlo mi, že kdybych se zabil, tak bych o to přišel a přišel bych i o spoustu dalších odpolední, která mohla být taky taková. Tak vidíš, Marku, když jsi mi toho dne posbíral učebnice, udělal jsi pro mne mnohem víc. Zachránil jsi mi život.“

Každý člověk může být úžasný… protože každý může něčím sloužit. Ke službě člověk nepotřebuje univerzitní titul. Nemusí ani zvládat shodu podmětu s přísudkem. Jediné, co potřebuje, je laskavé srdce. Duši zrozenou z lásky.

Martin Luther King Jr.

Mohlo by vás zajímat

Kalendář příspěvků

Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930